Hakkımızda

1997 yılında zirai ilaç satışı ile hizmete başlayan Ziraat Market Ltd. 12 yıllık sektörel tecrübesiyle Salihli’nin parlayan yıldızı oldu.

İkiside Ziraat Mühendisi olan İslam Horzum ve Harun Cirit, 1997 yılında Salihli’de Ziraat Market Ltd.yi kurdu. Zirai ilaç satışı ile işe başlayan Ziraat Market Ltd. geçen süre zarfında zirai tohum, zirai alet ve ekipmanları başta olmak üzere süt sağım makineleri ve damlama sulama sistemleri bayiliklerini bünyesine katarak ticari faaliyetlerini genişletti.

Üreticiye 5 ay sıfır faizsiz zirai ilaç satarak alanında bir ilke imza atan Ziraat Market, gelen talepler doğrultusunda ilk olarak sertifikalı meyve fidanları üretimine başladı. Bundan kısa bir süre sonrada dış mekân süs bitkilerini üretti. Bu yaptığı çalışmalarla Salihli’de çığ gibi büyüyen Ziraat Market Ltd. 2007 yılında Bozdağ’ın yamaçlarında arazi alarak 40 bin M2 alanında dış mekan ibreli süs bitkileri üretimine başladı.

Ziraat Market süs bitkisi konusundaki elde ettiği başarılarla çalışmalarına aralık vermeden devam etmektedir. Salihli’de her zaman yeniliklere açık olan Ziraat Market Ltd. 2008 Ekim ayından peyzaj mimarlığında önemli bir alana sahip olan Aşılı Mavi Ladin (Picea Pungens Hoopsi) fidanlarını ithal edip aynı yıl içerisinde de deneme üretimine başladı.

Çığ gibi büyüyerek Salihli’nin parlayan yıldızı olan Ziraat Markert Ltd. 2010 yılından itibaren internet ortamında da müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.